Instrukcja deponowania prac w Repozytorium Uniwersytetu Rzeszowskiego

Drogi Użytkowniku, poniżej znajdziesz instrukcję zakładania konta oraz dodawania publikacji do Repozytorium UR. Deponentem może zostać pracownik lub doktorant UR - po weryfikacji i autoryzacji konta przez administratora systemu. W Repozytorium można zamieszczać materiały naukowe i dydaktyczne, istniejące w formie elektronicznej.

1) Aby dodać pozycję do Repozytorium, należy posiadać konto. Zgodnie z Regulaminem Repozytorium UR - konto mogą założyć osoby związane z uczelnią (pracownicy oraz doktoranci UR), którzy chcą deponować swój dorobek naukowy.    
Jeśli chcesz jedynie przeglądać zamieszczone publikacje – nie potrzebujesz konta. 

2) Konto zakładamy rozwijając przycisk „Zaloguj się”. Kliknij w opcję „Kliknij tutaj, aby się zarejestrować”.

Rejestracja w Repozytorium

 

3) Po pojawieniu się informacji „Rejestracja nowego użytkownika” trzeba wpisać swój adres e mail (koniecznie w domenie ur.edu.pl lub dokt.ur.edu.pl). Kolejno, kliknij „Zarejestruj”.

Rejestracja nowego użytkownika

 

4) Jeśli powyższa procedura została wykonana prawidłowo, na podanego maila otrzymasz wiadomość wraz z linkiem. W celu dokonania rejestracji, kliknij w podany link i zaakceptuj regulamin Repozytorium UR.

Akceptacja regulaminu Repozytorium UR

 

5) Następnie, utwórz swój profil, podając wymagane dane (oznaczone gwiazdką) oraz kliknij „Zakończ rejestrację”.

Kończenie rejestracji

 

6) Po zalogowaniu się rozwiń pasek ulokowany po lewej stronie i kliknij „Nowy” -> „Pozycja”. Wybierz z listy interesujący Cię wariant np. „Artykuły”, do którego otrzymałeś uprawnienia w obrębie Kolegium bądź Jednostki.

Logowanie do serwisu

 

Dalej

 

Dodaj pozycję

 

Dalej

 

Wybór kolekcji

 

7) Uzupełnij formularz, wpisując dane o zamieszczanej publikacji (wypełnij obszary, które odnoszą się do wybranego przez Ciebie typu dodawanego dokumentu). Pamiętaj o polach obowiązkowych (oznaczone gwiazdką), umieszczeniu pliku oraz wybraniu odpowiedniej licencji.

Podaj dane dodawanej pozycji

 

Dalej

 

Udziel licencji

 

8) Po uzupełnieniu i weryfikacji danych, kliknij „Zdeponuj”. Możesz również zachować wpisane dane i powrócić do ich edycji w dowolnym momencie. Zdeponowanej i zatwierdzonej przez Redaktora Repozytorium UR pozycji nie możesz już samodzielnie edytować ani usunąć.

Pozycja oraz jej status widoczny jest na Twoim profilu.

Zobacz swoje zdeponowane pozycje

 

Dalej

 

Twoje materiały